Kayaklı Koşu DuyuruKurumsal HaberTekerlekli Kayak Türkiye ŞampiyonasıUncategorized

Tatvan’da Madalyalar Sahiplerini Buldu

Türkiye Kayak Federasyonu faaliyet programında yer alan ve ’15 Temmuz Demokrasi Şehit ve Gazileri Anısına ‘ organize edilen Türkiye Tekerlekli Kayak Şampiyonası Bitlis’in Tatvan ilçesinde sona erdi.
İki gün süren ve 17 ilden toplam 200 sporcunun mücadele ettiği organizasyonun son gününde 1000 metre sprint müsabakaları yapıldı. Müsabakalar sonrasında İller sıralamasında Ankara birinci, Muş ikinci, Bolu ise üçüncü sırada yer aldı. Dereceye girenlerin ödülleri, protokol üyelerince verildi. Ödül törenine Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Taşdemir, Cafer Nuroğlu, Refik Avşar, Süleyman Yıldırım ve Haydar Çetinkaya, Türkiye Kayak Federasyonu Genel Sekreteri Tevfik Odabaşı, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi Cengiz Şahin, sporcular ve yöneticiler katıldı.
Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Cafer Nuroğlu, gelecek yıl Tekerlekli Kayak Şampiyonası’nı da Tatvan’da yapacaklarını belirterek, “2019- 2020 federasyonumuzun programında olan Tekerlekli Kayak Şampiyonası’nı Tatvan’da yapma kararı aldık. Aynı zamanda 15 Temmuz şehitleri ve gazileri anısına bu organizasyonu yaptık. 2 gün boyunca yaptığımız müsabakada sporcularımız başarılı yarış geçirdi. İlgiden son derece memnunuz. Kazasız, belasız süper bir yarış çıkardık. Destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yarış sonuçları https://www.tkf.org.tr/kayakli-kosu-ligi-2018-2019-sezonu-yarisma-sonuclari/

 

Benzer Yayınlar

Kapalı