Snowboard DuyuruSnowboard Haber

Snowboard Alpine Milli Takım Seçmeleri duyurusu

Federasyonumuzun faaliyet programında yer alan Snowboard Alpine Türkiye Şampiyonası 23-24 Mart tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Yarışmalar sonrası Milli Takım Seçmeleri yapılacak olup, seçmelere Türkiye Şampiyonası finallerinde yarışma hakkı kazanmış ve belirtilen yaş grubuna giren aşağıdaki sayıda sporcular katılabilecektir.

2004 ve sonrası doğumlularda kendi kategorisinde Türkiye Şampiyonası Final Etabında (PSL ve PGS ayrı yapılacaktır ) ilk 8 sporcu ve Teknik Kurulun uygun gördüğü sporcular katılacaktır.

Teknik Kurul uygunluk kriterleri Teknik Toplantıda açıklanacaktır. Seçmeler toplam 4 iniş ve en iyi 2 inişin toplamı şeklinde icra edilecektir ve bu icra her iki (PGS-PSL) kategori için ayrı ayrı yapılacak ve toplam puanlar hesaplanacaktır.

Seçmeler sonrası Gençler Dünya Şampiyonası Milli Takım kadrosu belirlenecek, 4 erkek ve 4 kadın sporcu olarak belirlenen kadro  02-06 Nisan tarihleri arasında Slovenya’nın Rogla Kayak Merkezinde yapılacak yarışmalara katılacaktır. Bu yarışma için seçilen takım 25 Mart itibari ile Erzurum’da kampa alınacaktır.

Benzer Yayınlar

Kapalı