Alp Disiplini Haber

Senkronize Milli Takımı basınla buluştu

Türkiye Kayak Federasyonu farklı projelere imza atmaya devam ediyor. Kayak branşını kitlelere yaymak için harekete geçen federasyon tam 17 yıl sonra Senkronize Kayak Milli Takımını yeniden kurdu.

Nisan ayında ABD’de düzenlenecek Dünya Şampiyonası öncesinde basın mensuplarıyla biraraya gelen Senkronize Milli Takımı sporcuları milli formayı giyecek olmanın heyecanını yaşadı.

Ortaköy’deki The Stay Bosphorus Otel’de gerçekleştirilen basın toplantısına, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto ile spor camiasından birçok isim katıldı.

Toplantıda konuşan Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, Eylül 2018’de göreve başladıklarını hatırlatarak, “Spora önem vereceğimizi söylemiştik. Çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Milli takımları kurduk. Bir farkındalık oluşturmak ve Türkiye’deki insanları kayağa özendirmek için Senkronize Kayak Milli Takımını tekrar kurduk. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Milli Takım sporcularından Ender Alkoçlar, yaptığı açıklamada, Senkronize Kayak Milli Takımını eski milli sporcuların yanı sıra bu branşta deneyimi bulunan iş adamları ve sanatçılardan oluşturduklarını aktardı.

Senkronize Milli Takım Teknik Direktörü Üstün Özbey, 17 sene sonra ay-yıldızlı formayı giymenin şerefini yaşadıklarını vurgulayarak, “kayağa gönül vermiş insanların yeni bir maceraya adım atmasının ilk günü. Milli takımımız, Türkiye’yi Dünya Şampiyonasında iyi bir şekilde temsil edecektir.” diye konuştu.

Kurdukları hayali gerçekleştirdikleri için çok mutlu olduklarını ifade eden milli takım üyelerinden Tunç Taşdemir ise Dünya Şampiyonasında iyi sonuçlar alacaklarına inandıklarını dile getirdi.

Senkronize Kayak Milli Takımı’nda yer alan sanatçı Mustafa Sandal ise 7 yaşında kayak sporuyla tanıştığını belirterek, “müzik kariyerimde çektiğim birkaç klipte de sevdirmek için bu spora yer vermeye çalıştım. Türk bayrağını temsil etmek, hayatımda yaşayacağım en özel duygulardan biri. Milli takımda yer aldığım için çok mutlu ve gururluyum.” şeklinde görüş belirtti.

Öte yandan Bursa Uludağ’da kampa girecek Senkronize Kayak Milli Takımında şu isimler yer alıyor: Ali Oto, Ender Alkoçlar, Cem Hakko, Üstün Özbey, Mustafa Sandal, Doruk Kaya, Atakan Alaftargil, Arif Alaftargil, Doç. Dr. Fatih Kıyıcı, Metin Polat, Tunç Taşdemir ve Çetin Şirvani.

Benzer Yayınlar

Kapalı