Türkiye Kayak Federasyonu
Belge

GENEL KURUL DUYURUSU

17 Nisan 2022 tarihinde gerçekleştireceğimiz Türkiye Kayak Federasyonu Olağan Genel Kurulu delegelerini kesinleştirmek üzere 17 Mart 2022 tarihinde kulüp delegeleri tespiti için noter kurası yapılmış kura sonucu oluşan delege listesi Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Federasyonumuz sitesinden yayınlanmıştı.
Söz konusu delege listesine yapılan itirazlar sonucu 08 Nisan 2022 tarihinde yapılan Tahkim Kurulu Toplantısında; Federasyon faaliyetlerine katılıp yarışı tamamlayamayan (diskalifiye/terk) sporcuların da kulüplerin delege sayısının belirlenmesinde hesaplamaya dahil edilmesine ve bu şekilde oluşan kulüp delegelerinin ana statüde belirtilen sayıya indirilmesi için noter kurasının yeniden yapılmasına karar verilmiştir.
Bu çerçevede Tahkim Kurulu Kararı gereğince;
• Tahkim Kurulu kararlarının eksiksiz uygulanacaktır.
• Federasyon faaliyetlerine katılıp yarışı tamamlamayan kulüp sporcularının delege belirleme hesaplanmasına dahil edilmesi sonucu oluşan kulüp delege sayısının Ana Statünün ilgili maddesinde belirtilen sayıya indirilmesi için kura çekiminin yenilenecektir,
• Federasyon faaliyetlerinde sporcusu yarışı tamamlamayan kulüp sporcularının değerlendirmesinin 09 Nisan 2022 tarihinde tamamlanarak yeni delege hakkı doğan kulüplere delege sayılarının aynı tarihte bildirilerek delege isimlerinin en geç 11 Nisan 2022 saat 14:00’a kadar Federasyonumuza bildirmeleri gerekmektedir.
• Yarışmayı tamamlayamayan kulüp sporcularının hesaplanması sonrası oluşan delege listesinin 11 Nisan 2022 tarihinde ilan edilecektir.
• Kulüp delege sayılarının Ana Statünün ilgili maddesinde belirtilen sayıya indirilmesi için noter kurasının 12 Nisan 2022 tarihinde saat 15:00’da Ankara Etap Altınel Otelde yapılacaktır.
• Noter kurası sonucu Delege Listesi 12 Nisan 2022 tarihinde yayınlanacaktır.
• Kulüp delegelerinin yeniden kura ile belirlenmesi nedeniyle delege listesinde gerçekleşecek değişikliklerden dolayı başkan adaylarına 15 Nisan 2022 saat 14:00’a kadar ek imza süresi tanınacaktır.
• Başkan aday adaylarının ek imzalarını en geç 15 Nisan 2022 saat 14:00’a kadar Federasyon Genel Sekreterliğine teslim etmeleri gerekmektedir.
• İmzaların değerlendirilmesi sonucu Başkan adayları 15 Nisan 2022 tarihinde ilan edilecek olup, Türkiye Kayak Federasyonu Olağan Genel Kurulu ilan edildiği tarihte yani 17 Nisan 2022 tarihinde yapılacaktır.
Tüm kulüp ve başkan adayları önemle duyurulur.  YAYIN YARİHİ:9 Nisan 2022 saat 14.45

Top