Türkiye Kayak Federasyonu
Belge

DENKLİLİK

Başvuru yapan adayların üniversitelerinden ıslak imzalı veya noter onaylı aldıkları transkriptlerini kliplerini kayak alt branşları belirtilmemişse (Alp Disiplini, Snowboard, Kayaklı Koşu veya Kayakla Atlama) Alt branşı belirtilen üniversiteden alınmış üst yazıyı federasyona göndermeleri gerekmektedir. Gönderilen transkriptler ve alt branşı belirten üst yazı incelendikten sonra denklik belgesine onay verilecek olup transkriptini ve alt branşı belirten üst yazıyı göndermeyen adayların başvuruları onaylanmayacaktır.
Denklik başvurusuna federasyon onayı verdikten sonra Spor Genel Müdürlüğü tarafından onay verilecek olup, sonrasında verilen referans numarasına ücreti yatırılacak ve denklik belgesi oluşturulacaktır.
Referans ücretleri Garanti Bankası İnternet Şubesi -Ödemeler-Fatura-Fatura/Abone No ile ödeme-kurum arama bölümü-Spor federasyonları Ödemeleri seçenekleri izlenerek yapılacaktır.
Adli sicil kaydı olan kişilerin adli sicil kayıt belgesini sisteme yüklemeleri gerekmektedir.
2. ve 3. Kademe denklik başvuruları da belirtilen şekilde yapılacak olup bu adaylar başvurularını tamamladıktan sonra federasyonun düzenleyeceği 2. veya 3. Kademe uygulamalı antrenör kursuna başvuru yapacak ve bu kursu başarıyla tamamladıkları taktirde antrenör belgeleri onaylanacaktır.

Top