Kayaklı KoşuKayaklı Koşu Haber

Kayaklı Koşu heyecanı Kandilli’de tamamlandı

Türkiye Kayak Federasyonu 2019-2020 faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Uluslararası FIS Yarışı Erzurum Kandilli’de tamamlandı. İki gün süren ve Türkiye, Rusya, İran ve Nijerya’dan 45 sporcunun mücadele ettiği organizasyonun ikinci gününde bayanlarda altın madalyayı Ayşenur DUMAN, gümüş madalyayı Sefer KAÇMAZ, bronz madalyayı ise Fatma  Yavuz kazandı. Erkeklerde ise altın madalyanın sahibi Milli sporcumuz Hamza DURSUN olurken gümüş madalyayı Ahmet OGLAGO, bronz madalyayı ise Ömer AYÇİÇEK kazandı.

Organizasyonda dereceye giren sporculara ödülleri Erzurum Valisi Okay Memiş, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, Yönetim Kurulu Üyeleri Süleyman Yoıldırım, Cafer Nuroğlu, Federasyon Disiplin Kurulu Başkanı Talat Gögebakan, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül ve Erzurum Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenlioğlu tarafından verildi.

Erzurum Valisi Okay  Memiş, “Spor ve turizmde Türkiye’nin çok önemli bir yerindeyiz. İnşallah 2020, bizim için sıçrama yılımız olacak. Eksiklerimiz var ama gidereceğiz ve hiçbir aksama olmadan çok iyi noktalara geleceğiz.” diye konuştu.

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto ise, “Kayağın bel kemiklerinden olan kayaklı koşu, bu tür yarışlarla sporcularımıza ve ülkemize önemli tecrübe ve yarar sağlıyor. Söz konusu yarışlarda başarılı olan sporcular uluslararası müsabakalara katılacak. Derece alanlar Avrupa’daki yarışlara katılıyor ama bizim hedefimiz dünya kupaları. FIS yarışlarını geçmeden dünya kupası ya da olimpiyatlara katılamıyorsunuz. Onun için rutin programlara uyarak uluslararası yarışlara katılmaya devam edeceğiz” dedi.

Yarışma Sonuçları aşağıdaki gibidir.

1. Gün Erkekler Sonuç 25 Aralık 2019

1. Gün Erkekler Sonuç 25 Aralık 2019

2. Gün Kadınlar Sonuç 26 Aralık 2019

2. Gün Erkekler Sonuç 26 Aralık 2019

Benzer Yayınlar

Kapalı