Kurumsal Haber

Kamuoyu duyurusu

Değerli Kayak Ailesi,

2018–2019 sezonumuzu tüm illerimiz ve kulüplerimiz ile güzel bir işbirliği yaparak birlik beraberlik içerisinde, sağlıklı ve başarılı bir şekilde tamamlamış bulunmaktayız.Öncelikle 2018–2019 sezonumuzda yarışmalarımıza iştirak eden illerimizi, değerli kulüplerimizi ve sevgili sporcularımızı, hem yarışmalarımıza katılımlarından, hem de Fair-Play çerçevesinde sportmence verdikleri mücadelelerden,elde ettikleri başarılardan dolayı kutluyor ve hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Ayrıca 2018 – 2019 sezonunda branşlarımızın ulusal ile uluslararası yarışma ve kamp organizasyonlarında görevlerini mükemmel bir şekilde yerine getiren teknik kurullarımızı,il temsilcilerimizi, antrenörlerimizi, idarecilerimizi, hakemlerimizi, pist yapımcılarımızı, yarışma sekretaryamızı ve federasyon personellerimizi kutluyor, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Yakın zamanda geride bıraktığımız sezonun genel değerlendirilmesi ile ilgili bir araya gelinerek tüm camiamız bilgilendirilecektir.

Bildiğiniz üzere 13 Eylül 2018 tarihinde yapılan federasyon başkanlığı seçimlerinde genel kurul delegelerimizin teveccühü ile federasyon yönetimini Ali OTO başkanlığında oluşan yönetim kurulumuz devir almıştır.

Yönetime geldiğimiz ilk günden itibaren tüm kayak ailesinde oluşan kutuplaşmaları, ötekileştirmeleri, kavgaları, adaletsizlikleri, gereksiz harcamaları, başarısızlığı sonlandıracak ve kayak ailesinde birliği beraberliği, kardeşliği, adaleti,sportif başarıyı tesis edeceğimizi taahhüt ettik.

Gönlümüzü, kalbimizi koyarak verdiğimiz bu taahhütlerimiz doğrultusunda camiamızda yeniden birlik ve beraberliği, huzuru, sükûneti, hoşgörüyü sağlamak, gereksiz kaynak harcamalarına son vermek ve sportif başarılarımızı artırmak için elimizden geldiğince oldukça şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışı içerisinde var gücümüzle çalıştık ve kayak ailemizin gelecekte elde edeceği sportif başarıya, huzura, adalete birlik ve beraberliğe dönük tohumlarımızı ektik ve ekmeye de devam ediyoruz.

Ancak çok üzülerek buradan ilan etmek zorundayız ki; Görevimiz olan federasyonumuzun geçmişteki faaliyetleri ile ilgi yapılan usulsüzlükler tespit edilmiş ve ilgili mercilere intikal ettirilmiştir. Bundan dolayı bazı arkadaşlarımız, kayak ailemizin birliğini, beraberliğini huzurunu ve başarısını sekteye uğratmak, camiamızı yeniden bir kaosa, kargaşaya götürmek için yeniden sahneye çıkarak camiamızı bölmeye, parçalamaya yönelik girişimler başlatılmıştır. Bu arkadaşlarımızın delegelerimize giderek, ”Bakanlığımız ve Federasyonumuz yönetim kurulunun bilgisi dahilinde”olduğunu belirterek, hiçbir şekilde gerçeği yansıtmayan ve tamamen delegelerimizi aldatıcı, asılsız söylemlerle delegelerimizden federasyonumuzu seçime götürmek için imza toplamaya çalıştıklarını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Geldiğimiz son noktada, kayak camiamızın birliğini beraberliğini huzurunu ve başarısını sekteye uğratmak, camiamıza yönelik bu eylemlere federasyon yönetimimiz asla müsemaha göstermeyerek, gerekli kararları almış, almaya da devam edecektir. Ayrıca mevcut durumda federasyonumuzun iş ve işlemlerinin daha ahenk içerisinde yürütülmesi ve Kayak ailesine daha iyi hizmetler sunulabilmesi için, mevcut yönetim ve kurullar gözden geçirilerek, yeniden görev dağılımına gidilecektir.

Türk kayak ailesi üzerinde oluşturduğumuz olumlu atmosferin sürdürülebilmesi, kayak sporunun ülkemizde ve dünyada gelişmesi ve söz sahibi olabilmesi için; Yönetim Kurulu olarak tüm kayak camiamızın ve paydaşlarımızın da desteğini alarak, hedeflerimize emin adımlarla ilerleyeceğiz.

Saygılarımla,

Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Adına,

Ali OTO
Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı

 

Benzer Yayınlar

Kapalı