Kayaklı Koşu Haber

Gerede’de nefes kesen organizasyon…

Türkiye Kayak Federasyonu faaliyet programında yer alan FIS Kayaklı Koşu Balkan Kupası Gerede’de sona erdi.

Bolu’nun Gerede ilçesindeki Arkut Kayak Merkezinde iki gün süren organizasyona Türkiye’nin yanı sıra, Rusya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Yunanistan, Hırvatistan, Romanya ve Sırbistan olmak üzere 8 ülkeden 17 bayan 39 erkek toplam 56 sporcu katıldı.

Bayanlarda iki günün birincisi Hırvatistan’dan Vedrana Malec olurken ikinciliği Rusya’dan Varvana Prokhorova, üçüncülükleri ise Türkiye’den Zozan Malkoç ve Ayşenur Duman elde etti.

Erkeklerde ise her iki günün yarışına Romanya damgasını vurdu. Romanya’dan Constantin Paul Pepene birinci, Petrica Hociu ikinci, Mihai Raul Popa ise üçüncü olmayı başardı.

Organizasyonda dereceye giren sporculara ödülleri, Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Federasyon Başkanı Ali Oto, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Taşdemir, Refik Avşar, Süleyman Yıldırım, Haydar Çetinkaya, Genel Sekreter Tevfik Odabaşı ve FIS Delegesi Necati Kaplan verdi.

Balkan Kupasındaki genel klasman ise şöyle oluştu;

Bayanlar

  1. Vedrana Marec (Hırvatistan)
  2. Sanja Kusmuk(Bosna Hersek)
  3. Anja İlic (Sırbistan)

Erkekler

  1. Eric Strahinja (Bosna Hersek)
  2. Edi Dadiç (Hırvatistan)
  3. Rejhan Smirkoviç (Sırbistan)

Dünya Kupasına adayız

Öte yandan organizasyonu yerinde takip eden Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya Arkut Kayaklı Koşu pistindeki incelemelerinin ardından Dünya Kupasının bir ayağının Gerede’de yapılması için çalışmalara başladılar. Böylesine önemli bir organizasyonun Gerede’de gerçekleşmesi için tüm desteği sağlayacaklarını dile getiren yetkililer resmi başvurunun da biran önce yapılmasını kararlaştırdı.

Resim Galerisi

Benzer Yayınlar

Kapalı