Kayaklı KoşuKayaklı Koşu Haber

Gelecek vaat eden sporcularımız Norveç’te

Gelecek vaat eden sporcularımız Norveç'te


Norveç Federasyonun tarafından organize edilen Gençler Gelişim kampı 06-13 Ağustos 2019 tarihleri arasında Norveç Sjusjoen’de 21 ülkeden 150 sporcunun katılımı ile tamamlandı. Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto ile Norveç Federasyonu Başkanı ve yetkilileri ile yapılan görüşmeler sonrasında 2000-2001 doğumlu 200 FIS puanı altı sporcuların katıldığı kampa sporcularımızdan Yusuf Emre Fırat, Hamit Tarık Aydın ve Yusuf Talay katıldı.
Yoğun programın uygulandığı kampta sporcularımızın performansı göz doldururken, kamp içerisinde yapılan ve 67 sporcunun katıldığı 15 km Serbest stil yarışmasında  Yusuf Emre Fırat 13., Hamit Tarık Aydın 31. Yusuf Talay ise 62. sırada yer aldılar.
Kampta sporcularımız  21 ülkenin uluslar arası genç takımları,  Olimpiyat ve Dünya  şampiyonu Astrid Urenholdt Jacobsen ve Johannes Hosflot Klaebo ile birlikte antrenman yapma imkanı buldular.Türkiye ülke olarak ilk kez bu kampa dahil olurken kampın ülkemizde Kayaklı koşu branşının gelişmesine büyük katkılar sağlayacağı bekleniyor. Bu aşamadan sonra Norveç Federasyonu ile Federasyonumuz arasında bir çok konuda ortak projelerin yürütülmesi planlanmaktadır.

 

Benzer Yayınlar

Kapalı