KurumsalKurumsal Haber

FIS Başkanı Kasper’den Türk kayağına tam destek

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto Uluslar arası Kayak Federasyonu (FIS) kongresi için gittiği Hırvatistan’da Gian Franco Kasper ile görüştü

 

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto Uluslar arası Kayak Federasyonu (FIS) kongresi için gittiği Hırvatistan’da Gian Franco Kasper ile görüştü. Hırvatistan’ın Dubrovnik kentinde gerçekleşen görüşmeye Uluslar arası Kayak Federasyonu Başkanı Gian Franco Kasper ve Genel Sekreter Sarah Lewis katıldı. Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlık görevine eski bir sporcunun gelmesinden dolayı memnuniyetini ifade eden FIS Başkanı Gian Franco Kasper, kayak sporunun ülkemizdeki güncel durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Türk kayağı ile ilgili atılacak yeni adımlar ile hayata geçirmek istedikleri projeler ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını ifade eden FIS Başkanı Kasper Türkiye’ye her zaman, projelerinde destek olacaklarını dile getirdi.

Türkiye Kayak Federasyonunun Başkanlığına kayak ailesinden birinin başkan olmasından mutluluk duyduğunu belirten Kasper, Federasyon Başkanımız Ali Oto’yu tebrik etti. Bundan sonra FIS ile Türkiye Kayak Federasyonu’nun daha sıkı işbirliği içerisinde olacağını ifade eden Ali Oto, Gian Franco Kasper’e teşekkür etti.

FIS Genel Sekreteri Sarah Lewis ise, “ Federasyon Başkanı Ali bey ile yıllardır çalışmaktayız. Kendisinin Türk kayağının başına geçmesi bizi mutlu etti. Türkiye’de kayak sporu yeni bir gelişim devresine girdi. Bizde Uluslar arası federasyon olarak üzerimize düşen destekleri vermeye hazırız “ diye konuştu.

Benzer Yayınlar

Kapalı