Kayaklı KoşuKayaklı Koşu Haber

Finlandiya’da TÜRKİYE Fırtınası esti

Özlem Ceren Dursun ve Yusuf Emre Fırat birinci oldu

Türkiye Kayak Federasyonu Kayaklı Koşu Olimpik Havuz ve FIS takımı katıldığı yarışmalarda başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. Sezonun ilk FIS yarışmasında Finlandiya/Olos’ta başarılı sonuçlar alan Milli sporcularımız Finlandiya’daki ikinci FIS müsabakasında da zirve yürüyüşlerini sürdürdü. Finlandiya Saariselka’da düzenlenen Uluslararası FIS müsabakalarında U-18 Bayanlar kategorisinde Özlem Ceren Dursun kendi yaş grubunda başarılı bir performans göstererek birinci oldu.

U-20 Erkeklerde Yusuf Emre Fırat ise kendi yaş kategorileri arasında yine kürsünün en üst basamağında kendisine yer buldu. Büyükler kategorisinde yarışan diğer sporcularımız Hamza Dursun yedinci, Ömer Ayçiçek sekizinci, Amed Oglago ise dokuzuncu sırada yer alarak önemli bir başarı elde etti.

Milli takım sporcularımız elde ettikleri sonuçlar sonrasında 100 FIS puanının altına düşerek Olimpiyat yolunda çok önemli bir adım atmış oldular. Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, Kayaklı Koşu takımı sporcularını ve antrenörlerini telefonla arayarak tebrik etti ve daha büyük başarılara imza atmak için çalıştıklarını dile getirdi.

2.GÜN YİNE KÜRSÜDEYİZ

Kayaklı Koşu Olimpik Havuz ve FIS takımı yarışmanın 2. Gününde de başarılı sonuçlar almaya devam etti. Finlandiya Saariselka’da organize edilen Uluslararası FIS müsabakalarında 10 km Serbest stil yarışmalarında U-18 Bayanlar kategorisinde Özlem Ceren Dursun kendi yaş grubunda başarılı bir performans göstererek birinci oldu.
15 km serbest stil U-20 Erkeklerde Yusuf Emre Fırat ise kendi yaş kategorileri arasında 3. Olarak 91 Fıs puanını elde etti. Büyükler kategorisinde yarışan diğer sporcularımız Ömer Ayçiçek beşinci olarak 66 FIS puanı, Hamza Dursun 13. olarak 82 FIS puanı elde etti. Amed Oglago ve Ayşenur Duman ise kendi FIS puanlarını geliştirerek önemli bir başarı elde etti.

Milli takım Antrenörleri Fikret Ören ve Harun Akyol, iyi bir kamp süreci geçirdiklerini dile getirerek,” Uluslar arası arenada en önemli yarışmalarda ilk 5 içerisinde yer alarak sporcularımızın gösterdiği performanstan mutluyuz. Durmak yok çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizlere destek veren herkese teşekkür ederiz” dedi.

Benzer Yayınlar

Kapalı