Kurumsal Haber

Federasyonumuz ‘Hestourex 2019 Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Kongre ve Fuarında beğeni topladı

Türkiye Kayak Federasyonu “Hestourex 2019 Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Kongre ve Fuarında”‘ açtığı tanıtım standı ile büyük ilgi topladı.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen fuar, ANFAŞ EXPO Center’da gerçekleştirildi. ‘Spor turizm’ temasıyla düzenlenen fuara, 165 ülkeden 6 binin üzerinde alım heyeti bekleniyor. Fuarın açılışını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Antalya Valisi Münir Karaloğlu yaparken, Federasyonumuzun Başkanı Ali Oto, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Taşdemir, Refik Avşar, Süleyman Yıldırım, Hacı Bayram Özcan, Cafer Nuroğlu ve Genel Sekreter Tevfik Odabaşı standımızda hazır bulundu. Bakan Kasapoğlu Türkiye Kayak Federasyonu Standını gezerek başkan ve yönetimle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Antalya’da 4 gün sürecek ‘Hestourex 2019 Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı’nın ilk gününde Federasyonumuzun standına yoğur bir ilgi vardı. Yerli yabancı çok sayıda katılımcı standımızda bulunan Biathlon atış noktasında, Alp Disiplini ve Kayaklı Koşu simülatörlerinde deneyim yaşama fırsatı buldu. Ayrıca Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Organizasyonlar ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Ahmet Ali Temurci Federasyon standına gelerek beğenilerini dile getirdiler ve Biathlon atışı gerçekleştirdiler.

“En iyi spor tesislerine sahip ülkelerden biriyiz”

Türkiye’de 2002’ye kadar spor tesisi sayısı 1575 iken, 2002’den sonra başlatılan tesisleşme hamlesiyle bugün sayının 3 bin 500’lerin üzerine çıktığını anlatan Kasapoğlu şunları söyledi;

“Bugün geldiğimiz noktada; dünyanın en iyi, teknik ve altyapı bakımından en etkili spor tesislerine sahip ülkelerinden biriyiz. Gerçekleştirdiğimiz spor tesisi devrimi neticesinde çok ülkeli büyük spor organizasyonları, her branşta hazırlık kampları ve hazırlık turnuvaları organizasyonları için aranan ülke haline geldik. Türkiye’nin iklim özelliklerinin de bütün spor dalları için son derece elverişli olmasını ayrıca büyük bir avantaj olarak görüyoruz. Antalya, İzmir, Erzurum, Trabzon, Mersin, Samsun başta olmak üzere hemen hemen bütün şehirlerimizi, bütün branşların istek ve taleplerine cevap verecek niteliklerle donattık. Sporda ortaya koyduğumuz bu ivmelenme, önümüzdeki süreçte de devam edecek. Ekstrem spor turizminin de branş ve bölge açısından çeşitlendirilmesi noktasında çalışmalarımız sürüyor.”

Resim Galerisi

 

Benzer Yayınlar

Kapalı