SNOWBOARD ALPİNE 2. ETAP YARIŞMA DUYURUSU
Belge

SNOWBOARD ALPİNE 2. ETAP YARIŞMA DUYURUSU

YARIŞMA DUYURUSU

 

1- 12,13,14,15 Şubat 2022 tarihinde 2. Etap SNOWBOARD ALPİNE  yarışması ERZİNCAN ‘da palanlanmaktadır. Yarışmalar, Türkiye Kayak Federasyonu Yarışma talimatlarına uygun olarak düzenlenecektir.

2-  Sporcular yarışmalara 2021-2022 sezonu vizeli lisansları ile katılacaklardır. İl kafile listelerini (yanında HES kodlarını) 11 Şubat  saat 14.00’e kadar Federasyon il temsilcisine elden veya İl Gençlik Spor Müdürlüğünden e-imzalı formatta kutludumlu@hotmail.com email adresine gönderilmesi gerekmektedir. Yarışma Sekreteryası’na belirtilen şekillerde ibraz edemeyen sporcular yarışmaya alınmayacaktır.

3-  KOVİD-19 tedbirlerini tüm yönetici Atrenör ve sporcuların eksiksiz olarak uygulaması zorunludur. Tedbirlere uymayanlara 1 defa sözlü uyarı yapılacak, 2. Defa için yarışma alanından uzaklaştırılmak üzere yaptırım uygulanacaktır.

4- Yarışmalara gelen herkes maske takmak, temizlik ve sosyal mesafe kurallarına uymak zorundadır. Sporcular Start alanında maskelerini takmak zorundadır. Yarışma esnasında maskelerini çıkartabilir. Yarışma bitiminde ve Liftleri kullanırken tekrar maskesini takmak zorundadır.

5- Yarışmaya katılan sporcuların yarışma öncesinde ve sonrasındaki sağlık durumlarının takibi ile ilgili sorumluluk Antrenör ve Yöneticilerine aittir. Covid-19 semptomlardan herhangi birinin belirtisini gösteren sporcular yarışma alanına getirilmeyecektir.

6- HES kodu olmayan sporcu, Antrenör ve Yöneticiler Yarısmalara alınmayacaktır. HES Kodları ile ilgili sorumluluk sporcunun antrenör ve yöneticisine aittir. Riskli grubunda olan sporcular yarışmaya getirilmeyecek ve bu durumun takibi antrenör ve kulüp yöneticileri tarafından yapılacaktır. HES Kodu olmayan veya sisteme hatalı giriş yapılan sporcu, Antrenör yarışma alanına alınmayacaktır.

7- Pist; yarışmadan 24 saat öncesinde antrenmana kapatılacaktır.

8- Yarış akışı ve sporcu sağlığını koruyabilmek adına, Federasyonumuz Yarışıma Talimatında 12. Madde olarak yer aldığı gibi; teknik olarak yetersiz ve yaprak kayış yapan sporcular kaydırılmayacaktır.

9- Madalya Töreni şartların müsait olması halinde yapılacaktır.

10-  Snowboard Antrenör belgesi ve vizesi yapılmayan Antrenörler stard alanına girmesi yasaktır.

Top