KAYAKLI KOŞUDA OLİMPİYAT KADROSU BELLİ OLDU
Belge

KAYAKLI KOŞUDA OLİMPİYAT KADROSU BELLİ OLDU

Türkiye Kayak Federasyonu 04-20 Şubat 2022 tarihlerinde Çin'in başkenti Pekin'de gerçekleşecek Kış Olimpiyat Oyunlarının kadrosunu belirledi. Kayaklı Koşu branşında ülkemizi Pekin'de temsil edecek sporcuların belirleneceği Olimpik Seçme müsabakaları Erzurum Kandilli'de gerçekleşti. Toplam 9 sporcunun katıldığı kadınlarda iki günün birincisi Ayşenur Duman ve ikincisi Özlem Ceren Dursun olimpiyatlara gitmeye hak kazanan sporcular oldu. 

14 sporcunun katıldığı erkeklerde ise iki günün birincisi olma başarısı gösteren Yusuf Emre Fırat ülkemizi Pekin Kış Olimpiyat Oyunlarında temsil etmeye hak kazandı. 

Pekin Olimpiyat kadrosuna dahil olan sporcuları kutlayan Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto," Kayakla Atlama,Alp Disiplininin ardından Kayaklı Koşuda da olimpik sporcularımız belli oldu. Seçme yarışlarına katılan tüm sporcularımıza ve olimpiyat kadrosuna girme başarısı gösteren Ayşenur Duman, Özlem Ceren Dursun ve Yusuf Emre Fırat'ı tebrik ediyorum. Antrenörlerini ve kulüplerini de ayrıca tebrik ediyorum. Sporcularımızın ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine yürekten inanıyorum" diye konuştu. 

ERKEKLER OLİMPİYAT

KADINLAR OLİMPİYAT

 

 

Top