FATİH ARDA İPÇİOĞLU'NDAN TARİHİ ATLAYIŞ
Belge

FATİH ARDA İPÇİOĞLU'NDAN TARİHİ ATLAYIŞ

Kayakla Atlamada tarihi bir olaya şahitlik ettik. Türkiye Kayak Federasyonu Kayakla Atlama Milli takım sporcumuz Fatih Arda İpçioğlu sezonun ilk yarışında Rusya'da gerçekleştirilen Kış Dünya Kupası finallerinde ülkemizi başarıyla temsil etti.  Dünya Kupasının ilk gün eleme müsabakasında 110.5 metrelik atlayışı sonrasında tarihimizde ilk kez finallerde yarışma hakkını elde eden Fatih Arda İpçioğlu, 50 sporcunun katıldığı finallerde 99.5 metrelik atlayış gerçekleştirdi. Rusya’nın Nizhny Tagil Şehrinde organize edilen final müsabakalarında sekizinci sırada atlayışını gerçekleştiren Milli sporcumuz ülkemizi bu tarihi yarışda başarıyla temsil etti. 2022 yılının Şubat ayında Pekin'de yapılacak Kış Olimpiyat Oyunları için daha önce katılma hakkını elde eden sporcumuz, dünya kupası finalinde yarışarak bir ilki daha başarmış oldu. 

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, Milli sporcumuzu yarıştan hemen sonra arayarak tebrik etti. Başkan Ali Oto, "Fatih Arda bizim atlama branşındaki önemli isimlerimizden birisi. Dünya Kupası finalinde yarışan ilk Türk olarak tarihe geçti. Kendisini ve antrenörlerimizi kutluyorum" dedi. 

Sezonun ilk Dünya Kupasında birinci sırayı Almanya'dan Karl Geiger elde ederken ikinciliği Japon sporcu Ryoyu Kobayashi, üçüncülüğü ise Norveç'ten Halvor Granerud elde etti. 

 

 

 

 

Top