KAYAKLA ATLAMADA TARİHİ BAŞARI...
Belge

KAYAKLA ATLAMADA TARİHİ BAŞARI...

Kayakla Atlama da yeni bir tarih yaşanıyor. Türkiye Kayak Federasyonu Kayakla Atlama Milli takım sporcusu Fatih Arda İpçioğlu Rusya'da gerçekleştirilen Kış Dünya Kupası elemelerinde 110.5 metrelik atlayışı sonrasında finallerde yarışmaya hak kazandı. Rusya’nın Nizhny Tagil Şehrinde organize edilen ve 19 ülkeden 72 sporcunun katıldığı yarışmada ülkemizi temsil eden Fatih Arda İpçioğlu tarihimizde ilk kez Dünya Kupası finalinde yer alma başarısı gösterdi. Dünyanın en önde gelen sporcularının yer aldığı müsabakada sporcumuzun elde ettiği derece önemli bir başarı olarak tarihteki yerini aldı. Sporcumuzun mücadele edeceği Kayakla Atlama Dünya Kupası Finali 20 Kasım Cumartesi günü Türkiye saati ile 17.50'de başlayacak ve Eurosport'tan canlı yayınlanacak. 

Bu büyük başarıdan dolayı mutluluklarını ifade eden Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto,” Sporcumuz Fatih Arda İpçioğlu‘nun elde etmiş olduğu başarı bizleri son derece gururlandırdı. Türkiye Kayak Federasyonu olarak ülkemizi uluslararası arenada başarıyla temsil etmeyi ilke edindik. Tarihimizde ilk kez Dünya Kupasında finallerde yer alıyoruz Arda daha önce de olimpiyat kotası alarak önemli bir başarıya imza attı. Kendisini ve antrenörleri bu başarıdan dolayı yürekten kutluyorum yarınki finalde de en iyi dereceyi alacağına inanıyorum“ diye konuştu. 

Bu Arada Dünya Kupasında ülkemizi temsil eden Milli sporcumuz Muhammed İrfan Çintımar ise yarışmayı 83.00 metre atlayarak tamamladı.

Top