KAYAKLA ATLAMADA DÜNYA KUPASI ALMANYA'DA
Belge

KAYAKLA ATLAMADA DÜNYA KUPASI ALMANYA'DA

Türkiye Kayak Federasyonu Kayakla Atlama Milli takımı Summer Grand Prix (Dünya Kupasında) yer alacak. Daha önce FIS CUP ve Continental CUP yarışlarında ülkemizi başarıyla temsil eden Fatih Arda İpçioğlu ve Muhammed İrfan Çintımar 1-2 Ekim tarihlerinde Almanya'nın Klinghental şehrinde yapılacak olan Summer Grand Prix (Dünya Kupasında) yer alacak. 16 Ülkeden 66 kadın, 18 ülkeden ise 75 sporcunun katılacağı Dünya Kupası organizasyonunda sporcularımız finalde yer almak için atlayışlarını gerçekleştirecek. 

İyi bir kamp döneminin ardından yarışmalara katıldıklarını dile getiren Milli Takım Antrenörü Frenk Nejc, "Yoğun bir tempoda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Birçok yarışa katıldık. Dünya Kupasında sporcularımızın finalde yarışması için gayret gösteriyoruz. Bunu başaracak güçteler" diye konuştu.

Daha önce Pekin Kış Olimpiyat Oyunları için gerekli puanı alan Fatih Arda İpçioğlu'ndan sonra Muhammed İrfan Çintımar'ın da bu başarıya yakın olduğunu dile getiren Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, "Dünya Kupasında ülkemizi temsil edecek olan iki sporcumuza başarılar diliyorum. Kayakla Atlamada önemli adımlar atıyoruz. Altyapı da önemli gelişmeler kaydettik. Başarılı olmak için sporcularımıza teknik ekibimize elimizden gelen her türlü desteği sağlıyoruz" dedi. 

Top