SILA KARA'YA TMOK'TAN BÜYÜK ÖDÜL
Belge

SILA KARA'YA TMOK'TAN BÜYÜK ÖDÜL

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Komisyonu tarafından verilen 2020 Türkiye Fair Play Ödülleri'nin kazananları belli oldu. Bu yıl 39'uncusu verilen Türkiye Fair Play Ödülleri’nde Sportif Davranış Dalında büyük ödülü milli sporcumuz Sıla Kara kazandı. 
Türkiye Radyo Televizyon Kurumunda gerçekleştirilen törende açılış konuşmasını, Fair Play Komisyonu Planlama Sorumlusu Remzi Yılmaz gerçekleştirdi.  Yılmaz, "Kıymetli davranış ve projeleriyle bu ödüle layık görülen kişileri kutluyorum" ifadesini kullandı.

Milli sporcumuz Sıla Kara bu ödüle Slovenya'daki slalom finalleri öncesi teleferikten düşmek üzere olan 12 yaşındaki çocuğu kurtarmasıyla layık görülmüştü. 

Sportif Tanıtım Dalında büyük ödülü ‘Spor Kitaplığı’ programıyla bir çok fair play tutum ve davranışların benimsenmesine katkı sağlayan TRT Spor muhabiri Mehmet Yusuf Savaş kazandı. Şeref Diploması dalında Meteorolojinin Sesi radyosunda gerçekleştirdiği programda Fair Play ruhunu oluşturma ve yaygınlaştırma adına çaba sarf eden TRT Spor Spikeri Hamdi Yüce Er layık görüldü. Kutlama Mektubu dalındaki ödülü ise tüm mesleki yaşamı boyunca Fair Play çizgisinden çıkmamaya özen gösteren TRT Spor Editörü Murat Tarhan, kazandı.

Top