KAYAKLA ATLAMA MİLLİ TAKIMINDAN AZERBAYCAN'A DESTEK
Belge

KAYAKLA ATLAMA MİLLİ TAKIMINDAN AZERBAYCAN'A DESTEK

Türkiye Kayak Federasyonu Kayakla Atlama Milli takımı sporcuları, Ermenistan'ın saldırısına uğrayan Azerbayca'a destek olmak amacıyla Ay Yıldızlı bayrakları açarak atlama gerçekleştirdi. Erzurum'un Palandöken ilçesinde bulunan Atlama Kuleleri'nde Dünya Kış Olimpiyatları'na hazırlanan Milli sporcularımız  Fatih Arda İpçioğlu, Muhammet İrfan Çintımar, Muhammet Münir Güngen ve Taha Delikaya, Türkiye Kayak Federasyonu'nun önderliğinde organize edilen  Azerbaycan'a destek için farklı bir etkinlik gerçekleştirdi. 

Çin'de 2022'de yapılacak kış olimpiyatlarına vize alabilmek için hazırlıklarını Erzurum'daki atlama kulelerinde sürdüren Kayakla Atlama Milli Takımı, ateşkesi bozan Ermenistan'ın saldırdığı Azerbaycan'a destek vermek için Türk ve Azerbaycan bayrağı açtı. Milli takım antrenörü Samat Karta nezaretinde 60 metrelik rampadan Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla atlayış yapan sporcular, yere indikten sonra göğüslerindeki bayrakları çıkardı.

İki ülkenin kardeşliğini göstermek istediklerini söyleyen milli sporcu Fatih Arda İpçioğlu, "Bugünki atlayışlarımızı Azerbaycan için gerçekleştireceğiz. Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla iki ülkenin dostluğunu tüm dünyaya göstermek istiyoruz" diye konuştu. 

Uluslararası Kayak Federasyonu'nun yaz yarışlarının pandemi nedeniyle iptal edildiğini belirten sporcumuz İpçioğlu, şunları söyledi:

"Milli takım sporcuları olarak biz 5 kişiyiz. Uzun zamandır antrenman yapıyoruz. Pandemi dolayısıyla yaz yarışları yapılamadı. Biz de kış yarışlarına hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bir arkadaşımız rahatsız olduğu için antrenmana katılamadı. Hedefimiz 2022'de Çin'de yapılacak olimpiyatlar için vize alacak dereceler elde etmek."

Top