KAMUOYU DUYURUSU
Belge

KAMUOYU DUYURUSU

Değerli Kayak Camiası,

Malumlarınız olduğu üzere kendi menfi rant ve çıkarları doğrultusunda hareket eden bir grup ile bu grubun sözcüleri çeşitli algı ve yalanlarla kulüp ve delegelerimizi aldatmak suretiyle Federasyon Yönetimimizi imza toplayarak Federasyonumuzu Olağanüstü Genel Kurula götürmek üzere girişimde bulunmuştur.

28 Temmuz 2020 tarihinde başlayan imza süreci sona ermiştir. Federasyonumuzca imza verilmesini engelleme yönünde herhangi bir müdahalede bulunmadığımız ve tamamen özgür iradeleri ile hareket eden delegelerimizden 100 delegemiz Olağanüstü Genel Kurul Talebi ile Federasyonumuza müracaatta bulunmuştur.

Yönetim olarak bütün şeffaflığımızla oluşturduğumuz bu aydınlık atmosferi bozarak camiamızı kaosa sürükleyecek, faaliyetlerimizi sekteye uğratacak ve ortaya çıkacak kutuplaşma ve çekişmelerle başta sporcularımız olmak üzere tüm camiamıza ve sporumuza büyük zarar verecek bu girişime; aklıselim, gerçekleri gören ve amacı sadece sporumuza hizmet etmek ve geliştirmek olan güzide kulüplerimiz ve delegelerimiz geçit vermemiştir.

Bu süreçte; Federasyonumuza desteklerini esirgemeyen, sporun ve sporcunun daima yanında olan başta Gençlik ve Spor Bakanlığı’mıza;

Yönetimimizi düşürmek için yapılan bu girişime karşı sporun ve sporcunun yanında yer alan kulüplerimize, kulüp delegelerimize, diğer kurum delegelerimize, antrenör ve hakem delegelerimize ve bu süreçte Yönetimimize destek veren camiamızın bütün fertlerine güvenlerinden dolayı Federasyon Başkanı olarak şahsım ve Yönetimimiz adına çok teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.

Yönetim olarak camiamız üzerinde oluşturduğumuz şeffaf ve aydınlık atmosferde görevi devraldığımız gündeki gibi aynı azim ve kararlılıkla sporumuza  sporcularımıza ve güzide camiamıza hizmet etmeye var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Camiamıza ve spor kamuoyuna Saygılarımızla duyururuz.

 

Ali OTO

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı

Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Adına

Top