TÜRKİYE’NİN BAŞARISI İÇİN YARIŞACAKLAR
Belge

TÜRKİYE’NİN BAŞARISI İÇİN YARIŞACAKLAR

MİLLİ FORMAYA KAVUŞACAKLARI GÜNÜ BEKLİYORLAR

Serbest Stil kayakta Mogul Kayak branşında iki kardeş başarılarıyla göz kamaştırıyor. Türkiye’de henüz yapılmayan ve olimpik bir branş olma özelliğindeki Mogul Kayağını 3 yaşından buyana yapan Deniz ve Derin Paçacı kardeşler uluslararası alanda ülkemizi temsil etmek için adeta gün sayıyorlar.

Tam 7 yıldır Fransa’da Megeve’de aileleriyle birlikte yaşayan genç sporculara en büyük desteği ise anneleri veriyor. Her gün antrenman yaparak yarışmalara hazırlanan Deniz ve Derin Paçacı kardeşler 2014 yılından buyana Fransa Kayak Federasyonu Lisansı ile müsabakalara katılabiliyor.  

TÜRKİYE ADINA YARIŞACAKLAR

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto ile sık sık görüşen sporcuların babası Emin Paçacı, yakın zamanda çocuklarının Türkiye adına yarışabileceğini ifade ediyor. Avrupa ve Dünya Kupalarında ilk kez ülkemiz adına yarışacak olmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden sporcularımızdan Deniz Paçacı 2018 sezonunda Fransa’da başarılı sporcu ödüllerindeki en genç sporcu unvanını, 2018 sezon sonunda ise  Fransa Gençler Şampiyonasında bronz madalya kazanma başarısı gösterdi.  2020 yılında Fransa’da Criterium Yarışında Dünya Şampiyonası pistinde en iyi dereceyi elde ederek yine bronz madalyanın sahibi oldu.

2,5 yıl sakatlık süresi geçiren Derin Paçacı ise katıldığı ilk yarışta 14.cü olarak önemli başarı elde etti.

 

Top