ALİ OTO GÜVEN TAZELEDİ
Belge

ALİ OTO GÜVEN TAZELEDİ

KAYAK FEDERASYONU’NDA ALİ OTO YENİDEN BAŞKAN

 

Türkiye Kayak Federasyonu 5. Olağan ve 4. Mali Genel Kurulu Ankara’da yapıldı. Ankara Grand Mercure Otel’de 289 delegenin katılımı ile gerçekleşen Türkiye Kayak Federasyonu 5. Olağan Genel Kurulu yeni spor yasası ile yapılan ilk genel kurul olma özelliğini taşıdı.

İki adayın yarıştığı Genel Kurulda 288 oyun 150’sini alan Ali Oto yeniden Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığına seçildi. Diğer aday Atakan Alaftargil ise 137 oy aldı.

 

Başkan Adayı Ali Oto, borç batağında olan federasyonu kurumsal bir yapıya kavuşturduklarının altını çizerek şöyle konuştu;

“Göreve başladığımızda federasyonumuzun bir borç batağında olduğunu, federasyonumuzun bünyesinde bulunan çok sayıda iktisadi işletmelerin, zarar eden yapısı bütçemize ağır ekonomik yük getirmekteydi, ayrıca İstanbul’da lüks bir ofis kiralandığı ve buranın oluşturulmasında gereksiz büyük harcamalar yapıldığını gördük, 

yine İstanbul’da kayak akademisi, adı altında çok ciddi bütçeler harcanarak bir spor salonu oluşturulduğunu, ancak buranın da kira ve personel giderleri ile yine federasyona ağır bir yük getirdiğini tespit ettik, Ilgaz Kayak Merkezi haricinde sırasıyla Bursa Uludağ’daki  otel işletmesini, Ordu Çambaşı tesis işletmelerini, Erzurum’daki Kızılay otel ve atlama kulelerini, Erzincan Ergandağı tesis işletmelerini, İstanbul ofisi ve Kayak Akademisini ve  zarar eden tüm işletmeleri kapattık ve tasfiyesini gerçekleştirdik.

Türkiye Kayak Federasyonunu, diğer tüm federasyonlar arasında mali ve kurumsal açıdan yüksek çıtalara taşıdık. Hedefimiz en üst seviyelere taşımaktır.

Milli Eğitim Bakanlığımız ile  yaptığımız çalışma ile karüstü pist hazırlama araç operatörlüğü için resmi ehliyet uygulamasını hayata geçirdik. bu ehliyet yetkinliğini federasyonumuza kazandırdık.

Federasyonumuz, bakanlığımızın teftişinden geçti. Yüce Allah’a şükürler olsun ki bizim dönemimiz teftişten yönetim kurulu olarak yüzünün akı ile çıktı. Ancak önceki dönemlerle ilgili takip, ve diğer usulsüz hususları içeren yüzlerce sayfalık son derece olumsuz bir sonuç ortaya çıktı.

Teftiş raporunda usulsüzlüğü tespit edilen işlemlerle ilgili gerekli yasal süreçler başlatılmıştır.

Bakanlığımızın desteği ile kayak branşı olan illerimizde sporcu eğitim merkezlerini arttırmak için azami gayret göstereceğiz.

Bu kapsamda alp disiplini, kayaklı koşu, kayakla atlama, snowboard ve biatlon branşlarımızda Erzurum, Sarıkamış, Kayseri, Bursa, Rize, Bitlis, Kastamonu, Muş, Yüksekova, Ankara gibi illerimiz başta olmak üzere bakanlığımızın uygun göreceği illerimizde yatılı ve gündüzlü sporcu eğitim merkezleri oluşturarak buradan şanlı bayrağımızı göklerde dalgalandıracak çok sayıda yıldız sporcu yetiştirerek sportif başarı çıtamızı yukarı taşıyacağız.

Şunu çok iyi biliyoruz ki nitelikli antrenörlerden yoksun bir branşta başarıya ulaşmak imkansızdır.

Bu merkezlerimizde görev alan antrenörlerimizi,  yurt dışı eğitimlerine göndereceğiz. ayrıca ülkemize getireceğimiz yabancı antrenörlerle de eğitimlerini destekleyeceğiz.

Her branşta yapacağımız uluslararası işbirlikleri  ile bu merkezlerimizin başarılı ülke merkezleri ile entegrasyonunu ve işbirliğini sağlayacağız.”

 

Diğer Başkan Adayı Atakan Araftargil, ise “ Kayağın tüm branşlarına önem vereceğiz. Tüm illere branşlarımıza yapacağı yatırımlarda destek olacağız. Birlikte başaracağız sloganıyla çıkacağımız yolda tüm kayak camiamıza hizmet edeceğiz. Hak eden sporcuları FIS kamplarına götüreceğiz. Türk kayağını birlikte hak ettiği yere getireceğiz” dedi.

 

YENİ YÖNETİM ŞÖYLE:

Ali Oto’nun Başkan olduğu yönetiminde şu isimler yer alıyor;

Kelime Çetinkaya, Fikret Ören, Talip Uzun, Tarkan Soyak, Refik Avşar, Tayfun Şık, Nazım Söğüt, Mustafa Taşdemir, Mustafa Yıkıcı, Süleyman Yıldırım.

Denetleme Kurulu: Ünsal Artur-Tekin Aydın

Disiplin Kurulu: Cafer Nuroğlu-Doc Dr Elvan Keçecioğlu-Dr. Cem Duran Uzun-Abdullah İslamoğlu-Ahmet Okuyan

 

 

 

Top