KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİ
Belge

KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİ

Bilindiği üzere Pekin 2022 Kış Olimpiyatları sonrasında Kış Sporları Federasyonlarının Olağan Genel Kurul süreçleri başlamıştır.

Bakanlığımız tarafından 17 Nisan 2022 tarihinde yapılması planlanan Genel Kurulumuz öncesinde delege kura çekimi ile ilgili Tahkim Kurulu’nun verdiği yürütmeyi durdurma kararı son derece açıktır. Karar resmi WEB sitemizde yayınlanmış olup yeni seçim tarihi ile ilgili Tahkim Kurulu'ndan yazı beklenmektedir.

Bu seçim süresinde çeşitli sosyal medya mecralarında oluşturulan sahte hesaplar üzerinden federasyon Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve delegeler hakkında gerçeği yansıtmayan, suçlayıcı, hakaret ve iftiralara varan paylaşımlar bulunduğu görülmektedir.  Başkan adayları ve yandaşlarının böyle entrika işlere girmesi son derece yanlıştır.  Eğer ki bir belge veya usulsüzlük varsa Yüce Türk mahkemelerine şikâyet ve suç duyurusu yapılması vatandaşlık görevidir.

Bahse konu sosyal medya hesaplarının kapatılması, bu sosyal medya hesaplarına ulaşan kişilerin tespiti ile ilgili gerekli adli makamlar tarafından yasal süreç başlatılmıştır. Söz konusu sahte hesaplara camiamızın itibar etmemesini, başkanlık yarışının camiaya zarar vermeden birleştirici mesajlarla olması gerektiği düşüncesindeyiz.  Tüm kayak camiamıza önemle duyurulur…

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU

Top