Kayaklı KoşuKayaklı Koşu Haber

Bitlis’de Kayaklı Koşu heyecanı sona erdi

Türkiye Kayak Federasyonu 2020 Faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu birinci etap müsabakaları Bitlis’de sona erdi. İlk gün klasik,ikinci gün ise teknik stilde yapılan ve kıyasıya mücadelenin yaşandığı organizasyona 22 ilden 250’ye yakın sporcu katılım sağladı.

Bitlis-Tatvan Karayolu üzerinde bulunan El Aman Hanı kayak pistinde yapılan müsabakalar karın ve havanın güzel olması sebebiyle vatandaşlar tarafından da ilgiyle izlendi. İki günün sonunda dereceye girenlere madalyaları, Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Federasyon Başkanı Ali Oto, Bitlis Gençlik ve Spor Müdürü Bilal Elkatmış, Bitlis İl Kültür ve Turizm Müdürü Ramazan Gencan, Yönetim Kurulu Üyeleri Refik Avşar, Süleyman Yıldırım, Haydar Çetinkaya tarafından verildi. Ayrıca Ali Oto desteklerinden dolayı Vali Oktay Çağatay’a bir plaket takdim etti.

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, Yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“ Her yıl Kayaklı Koşu yarışlarını Bitlis’te yapıyoruz. Bitlis çok güzel bir ambiyans. Pistler çok güzel. Ufak tefek eksiklikler var. Ancak onları da planlama yaparak gideriyoruz. Burada 250 sporcu 50’ye yakın antrenör ve hakem bulunuyor. 300’e yakın kişi bulunuyor. Bu kayaklı koşunun birinci etabı. İkinci etabı da Erzurum’da gerçekleştirilecek. Türkiye Şampiyonası da Bolu’da olacak. Yarışmalar sonunda Mili Takım seçmeleri olacak. Bu sporcularımız yurt dışında ülkemizi temsil edecekler. Federasyon olarak yolun başındayız. Mücadelelerimiz iyi gidiyor. Bizleri ağırladıkları için Bitlis’e çok teşekkür ediyorum.”

Benzer Yayınlar

Kapalı