BiathlonBiathlon Haber

Biathlon Milli Takımımızdan Önemli Başarı

Türkiye Kayak Federasyonu Biathlon Milli takımı ikinci IBU kupasında önemli bir başarıya imza attı. İtalya’nın Ridnaun Kayak bölgesinde yapılan IBU Kupası yarışmalarında  Milli Sporcularımız henüz sezonun ikinci müsabakası olmasına rağmen, Biathlon tarihimizin en güzel sonuçlarına yenilerini ekledi.
Bugün İtalya’daki yapılan müsabakalarda; Erkekler kategorisinde Mehmet Üstüntaş sıfır atış hatası yaparak birincinin, sadece 1 dakika 14 saniye gerisinde yer aldı. Sporcumuz elde ettiği dünya standartlarındaki bu performansı ile Dünya Şampiyonası’na katılım hakkı elde etti.

Müsabakalara katılan diğer sporcumuz Halil İbrahim Yılmaz yine aynı şekilde sıfır atış hatası yaparak birincinin sadece 1 dakika 27 saniye gerisinde yarışmayı tamamladı. Erkeklerde 127 sporcunun yarıştığı müsabakalarda, sporcularımız atış sıralamasında ülkemizi üst sıralamalara taşıdı. Milli sporcularımız, Biathlon’da hatırı sayılı ülkeler olan İsviçre, İtalya, Çekya, Finlandiya, Kanada, Ukrayna, Kazakistan ve Rusya gibi ülkelerin Sporcularını geride bırakmanın mutluluğunu yaşadılar. Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, İtalya’daki başarılarından dolayı sporcularımızı ve teknik heyeti kutladı.

Benzer Yayınlar

Kapalı