Kurumsal Haber

Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya Palandöken’de kayak yaptı

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonu Asrın Güreşçisi Hamza Yerlikaya, kayak tatili için Erzurum Palandöken’i tercih etti. Ailesiyle birlikte pistlerde kayak yapan Yerlikaya’ya sporcular ve vatandaşlar yakın ilgi gösterdi.

Yarı yıl tatilinin son haftasında ailesiyle birlikte Erzurum’a gelen Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Palandöken’de kayak yaptı. Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar ile Türkiye Kayak Federasyonu Başkan Vekili Doç. Dr. Fatih Kıyıcı ve Türkiye Kayak Federasyonu Genel Sekreteri Tevfik Odabaşı’nın eşlik ettiği Yerlikaya, yeteneğiyle dikkat çekti.

Daha önce bir kez kayak yaptığını belirten Yerlikaya, “Çok zevkli ve eğlenceli bir spor. Daha önce denemiştim ama çok uzun sürmemişti. Bu kez daha iddialıyım” dedi. Başkan Vekili Kıyıcı’nın öğretileriyle kısa sürede dönüşleri öğrenen Yerlikaya’ya sporcular ve vatandaşlar yakın ilgi gösterdi. Sporcularla bir süre sohbet eden Yerlikaya, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Öğrencilere madalya verdi.

Öte yandan sömestre tatili nedeniyle Erzurum Kayak Kulübünün düzenlediği kampta başarılı olan öğrencilere madalyaları Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Erzurum Valisi Okay Memiş, Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı tarafından verildi. Başarılı öğrenciler arasında Ömer ve Cihan Yerlikaya’da madalyalarını babalarından aldılar.

Resim Galerisi

 

Benzer Yayınlar

Kapalı