Alp Disiplini Haber

Aslı Nemutlu Palandöken Kupası sona erdi

Aslı Nemutlu’nun adının verildiği Alp Disiplini Uluslararası Aslı Nemutlu Palandöken Kupası yarışları bugün sona erdi.

Türkiye Kayak Federasyonu, Aslı Nemutlu Genç Sporcular Derneği ve Sway Otel’in katkılarıyla düzenlenen yarışmalar iki gün sürdü. Organizasyonda Aslı Nemutlu’nun kardan yapılan muazzam büyüklükteki heykeli dikkatleri çekti.

Federasyon Başkanı Ali Oto, Başkan Vekili Doç. Dr. Fatih Kıyıcı, Yönetim Kurulu Üyeleri Cafer Nuroğlu, Tarkan Soyak ve Zafer Dumlu ile Alp Disiplini Teknik Kurul Üyeleri Kenan Uzel, Yavuz Kıyıcı ve Kürşat Üstündağ’ın yakından takip ettiği yarışmalara 13’ü kız olmak üzere toplam 63 sporcu katıldı.

Yarışların son gününde slalom kategorisinde kadınlarda Türkiye’den Özlem Çarıkçı birinci, Mina Baştan ikinci, Tayra Tunca da üçüncü oldu. Erkeklerde ise Türkiye’den Tiriel Luka Abramovic birinci, Berkin Usta ikinci, Serdar Deniz de üçüncülüğü elde etti.

Her iki günde de slalom kategorisinde gerçekleşen yarışmaların ardından dereceye giren sporculara madalya ve ödüller verildi. Madalya töreni öncesinde 1 dakikalık saygı duruşu ve Aslı Nemutlu’nun annesi Ayşe Nemutlu tarafından açılış konuşması yapıldı.

Aslı Nemutlu’nun babası Metin Nemutlu, “Türkiye Kayak Federasyonu’nun verdiği bu karardan dolayı gurur duyduk, inşallah önümüzdeki yıllarda da bu şampiyona Aslı adına devam edecek. Aile olarak gururluyuz. 7 yıldır Aslı için bir takım şeyler yapmaya gayret gösterdik. Öncelikle en büyük hedefimizde Aslı’nın adını rahmetli olduğu şehirde bir yerlere getirmek ve buradan sporcu bulup yetiştirmek” dedi.

Yarışma sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız.

Resim Galerisi

Benzer Yayınlar

Kapalı