Kayaklı Koşu Haber

Ardahan’da Kayaklı Koşu coşkusu yaşandı

Türkiye Kayak Federasyonu 2019 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Ligi 2. Etap Yarışları Ardahan’da sona erdi.

Ardahan Yanlızçam Kayak Merkezinde ilk kez organize edilen müsabakalara 17 ilden toplam 260 sporcu katıldı. Büyük bir çekişmeye sahne olan serbest teknik müsabakalarını yerinde izleyen Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto Ardahan’daki organizasyona övgü yağdırdı.

Bugün yapılan yarışlar sonrasında dereceye giren sporculara madalyaları Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, Federasyon Başkanı Ali Oto, Yönetim Kurulu Üyeleri Süleyman Yıldırım, Tarkan Soyak, Genel Sekreter Tevfik Odabaşı, Gençlik Spor İl Müdürü Bilent Akar ve Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin takdim etti.

Ardahan’da kayağın geliştiğine dikkat çeken Vali Mustafa Masatlı,” Böyle bir organizasyonu ilimizde yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Ardahan olarak daha fazla organizasyona talibiz. Federasyonumuza ve sporcularımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto ise Ardahan’da ilk kez bir organizasyon düzenlemekten mutlu olduklarını belirtti.

Yarışma sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız.

Resim Galerisi

Benzer Yayınlar

Kapalı