Alp Disiplini Haber

Alp Disiplini Uluslararası Sarıkamış Kupası sona erdi

Türkiye Kayak Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Kars’ın Sarıkamış ilçesinde organize edilen Alp Disiplini Uluslararası Sarıkamış Kupası bugün yapılan büyük slalom yarışmaları ile sona erdi.

Cıbıltepe Kayak Merkezi’ndeki 5. pistte iki gün süren organizasyona Türkiye’nin çeşitli illerinden ve Ermenistan’dan yaklaşık 40 sporcu katıldı. İlk gün yapılan yarışmalar büyük çekişmeye sahne oldu.

Organizasyonun her iki gününde bayanlar kategorisinde Türkiye’den Tayra Tunca birinci, Ayşe Durlu ikinci, Mina Baştan üçüncü, erkekler kategorisinde ise Türkiye’den Tiriel Luka Abromovic birinci, Kaan Samgül ikinci, Ermenistan’dan Ashot Karapetyan üçüncü oldu.

Organizasyon sonrasında dereceye giren sporculara madalyaları Türkiye kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, Başkanvekili Doç. Dr. Fatih Kıyıcı ile Yönetim Kurulu Üyeleri Cafer Nuroğlu ve Tarkan Soyak verdi.

Sarıkamış’a Övgü

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sarıkamış’ın kayak için mükemmel yer olduğunu belirterek, “Yarışları çok güzel bir havada ve atmosferde gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 40 sporcu yarışıyor. Sarıkamış her zaman çok güzel, bundan sonra da yarışmaları burada yapacağız.” diye konuştu.

Ali Oto, önümüzdeki yıl uluslararası snowboard yarışlarını Sarıkamış’ta yapmayı planladıklarını anlatarak şunları kaydetti;

“Burası çok güzel bir kayak merkezi. Gönül daha fazla ülkenin yarışlara katılmasını isterdi ama bu yarışlar Avrupa’daki yarışlarla çakıştığı için birçok ülke katılamadı. Bundan sonra tarihleri iyi ayarlamamız gerekiyor. Altyapıya çok önem veriyoruz, çok iyi kayakçılarımız yetişiyor. Hedefimiz, daha çok sporcuyla olimpiyatlara girerek daha iyi dereceler elde etmek.”

Yarışma sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız.

Resim Galerisi

Benzer Yayınlar

Kapalı