BiathlonBiathlon Haber

Ali Oto Uluslararası Biathlon Birliği Kongresine katıldı

Ali Oto Uluslararası Biathlon Birliği Kongresine katıldı

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto 18-20 Ekim 2019 tarihlerinde Almanya’nın  Münih kentinde düzenlenen Uluslararası Biathlon Birliği (IBU) Olağanüstü Kongresine katıldı. Almanya’daki Genel Kurulda  Federasyon Başkanı Ali Oto’ya, Yönetim Kurulu Üyeleri Cafer Nuroğlu ve Mustafa Taşdemir ile Necati Kaplan eşlik etti. Ali Oto ve beraberindeki heyet IBU Genel Sekreteri Niklas Carlsson ile bir toplantı gerçekleştirdi. Carlsson’a ülkemizde Biathlon sporu ile ilgili yapılan çalışmalardan bilgiler veren Ali Oto ,biathlonun ülkemizde gelişimi için IBU’dan destek isteyerek, özellikle 2022 Olimpiyatlarına katılım için kotaların artırılmasını talep etti.
IBU Genel Sekreteri Carlsson ise IBU’ya 2022 kış olimpiyat oyunları için verilen kota sayılarında kısıtlama olduğu ancak IBU Başkanı ve Yönetim Kurulunun 2026 Kış olimpiyat oyunları için daha fazla kota alarak ülkelere daha fazla kota sağlayabilmek için çalışmalarını yoğun olarak sürdürdüklerini ifade etti.
Niklas Carlsson ayrıca IBU’nun bünyesinde yakın zamanda profesyonel bir gelişim ekibi oluşturarak ülkelere destek vereceklerini vurguladı. Niklas Carlsson Erzurum’da Federasyonumuzca bu yıl düzenlenen IBU gelişim Kampından memnun kaldıklarını ifade ederek her yıl bu gelişim kamplarını Türkiye’de düzenlemeyi planladıklarını dile getirdi ve Ali Oto’ya teşekkür etti.

Benzer Yayınlar

Kapalı