18 Kasım 2017 KATEGORİ: Etkinlikler

Van Gevaş Abalı Kayak Merkezi'nde Kulüplere ve Sporculara Hizmet Edecek Kayak Evi Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor
-

Kayak Evleri Projesi kapsamında Gevaş Abalı Kayak Merkezi'nde kulüplere ve sporculara hizmet edecek Kayak Evi inşaatında alt yapı çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda proje sorumlularımız Genel Sekreter Yardımcısı Cem İldir ve İlker Demirciçeşmesi Van iline ziyaret gerçekleştirdi.

2 gün süren proje çalışmalarının ilk günü Van İl Temsilcisi İsa Aşkan ile birlikte gerçekleştirildi. İkinci gün kayak evi yapım süreci kulüp temsilcilerine aktarıldı ve kulüp temsilcileri ile birlikte kayak evi inşaatı çalışmaları yerinde incelendi.

Proje çalışmalarının ardından Gevaş Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü ve Gevaş Akdamar Gençlik Spor Kulübü temsilcisi Mehdi Tekçe, Artos Gençlik Spor kulübü temsilcisi ve Kayaklı Koşu Teknik Kurul Üyesi Halis Korkmaz, Atik Spor Kulübü temsilcisi Bülent Kayhan, Gürpınar Kayak Spor Kulübü temsilcisi Harun Sütçü, Van Kayak İhtisas Kulübü temsilcisi Abdullah Kıvanç, Öz Erden Gençlik ve Spor Kulübü temsilcisi Ayhan Öz ve kayak antrenörü Pelin Kar'ın katılımıyla toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda proje sorumluları Cem İldir ve İlker Demirciçeşmesi'nin yaptığı bilgilendirmelerin ardından söz alan katılımcılar, Van ilinde kayak spor dallarıyla ilgili faaliyetleri hakkında bilgiler verip yaşadıkları sorunları dile getirdi. Katılımcılar federasyon çalışmalarını ve özellikle Kayak Akademisi çalışmalarını yakından takip ettiklerini, Van'da da bir Kayak Akademisi şubesinin açılmasını arzu ettiklerini sözlerine eklediler. Diğer taraftan federasyon nezdinde ve proje kapsamında gerçekleştirilen bu tip ziyaretleri ve toplantıları fazlasıyla önemsediklerini, ziyaretimizden dolayı çok memnun olduklarını ve bu tip ziyaretlerin rutin bir şekilde sıkça tekrarlanmasını arzu ettiklerini dile getirdiler. Toplantı bol karlı ve iyi bir sezon geçirilmesi dilek ve temennileri ile sona erdi. 

FOTOĞRAF GALERİSİ

VİDEO GALERİSİ

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU ETKİNLİK SPONSORLARI