28 Ekim 2017 KATEGORİ: Etkinlikler

Milli Sporcu Özlem Çarıkçıoğlu Sabri Ugan’ın Konuğu Oldu
-

Türkiye’nin ünlü spor spikeri ve yorumcusu Sabri Ugan’ın Radyospor’da hazırlayıp sunduğu Isınma Turu Programına konuk olan A Milli Takım sporcumuz Özlem Çarıkçıoğlu, spora başladığı günleri ve 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatlarına hazırlıklarını anlattı. Kayağın her ne kadar zengin sporu gözükse de doğuda yaşayan ve ekonomik düzeyi çok yüksek olmayan sporcuların daha başarılı olduğunu anlatan Özlem Çarıkçıoğlu, “Bu da kayağın tezatlığını kanıtlıyor” dedi.

Olimpiyatlar için Nisan Ayından beri milli takım ile Avusturya, İtalya ve İsviçre’ye kamplara gittiklerini ve yoğun çalıştıklarını anlatan Çarıkçıoğlu, boş zamanlarında da kondisyon yaptıklarını anlattı. Açılan yeni Kayak Akademisi’ndeki interaktif simülatörler, kardiyo alanlarının tam da istenilen kaslara hitap ettiğini belirten Özlem Çarıkçıoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Kayak akademisi benim gibi milli sporculara çok büyük fayda sağlayacak. Çünkü Türkiye’de kış sezonu en fazla 100 gün kalan günler kamp olduğu sürece tam anlamıyla kayakta kullandığımız kasları çalıştıramıyorduk. Kayak akademisi sayesinde tam da hedef kaslarımızın çalışabileceğini gördüm. Türkiye Kayak Federasyonu bu akademilerin kapılarını bizlere sonuna kadar açıyor ve eksikliklerimizi kapatmamızı sağlıyor. Ayrıca akademi sayesinde federasyonun 3 yaşında çocukları alıp olimpiyat şampiyonları çıkartmak istemesi çok doğru. Çünkü şuanda kayağın liderleri 3 yaş ve altı yaşlarda kayağa başlamışlar. O yaşlarda öğenilen motor becerileri ve kas alışkanlıkları onları ileri yaşlarda başlayanlardan çok daha öne götürüyor.”

FOTOĞRAF GALERİSİ

VİDEO GALERİSİ

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU ETKİNLİK SPONSORLARI