10 Kasım 2017 KATEGORİ: Etkinlikler

Milli Snowboard Sporcusu Yavuz Dumlu Sabri Ugan’ın Konuğu Oldu
-

Radyo Spor’da Isınma Turu Programını hazırlayıp sunan Sabri Ugan’ın konuğu olan Snowboard Milli Takım Sporcusu Yavuz Dumlu, snowboarda nasıl başladığından geçen sene World Cup’ta ülkemizi temsil eden ilk iki sporcudan birisi olarak duyduğu gurura kadar her şeyi dinleyenlere anlattı.

Kar üstünde macera yaşamaya ilk olarak 6 yaşında kayakla başladığını anlatan Dumlu, snowboarda milli takım sporcusu olan abisi sayesinde başladığını söyledi. Snowboardun tadını çıkartınca bir daha bırakamadığını anlatan Dumlu, “ Snowboarda 9 yaşımda başladım. 10 yaşımdayken de yarışmalarda start alıp ilk madalyamı kazandım. Snowboardda ilk yarıştığımda annem bütün anneler kadar tedirgin oldu ama benim ne kadar sevip tutkulu olduğumu görünce en büyük destekçim oldu” dedi.

Artık kayağa ve snowboarda başlama yaşı 3 yaşına kadar düştüğünü söyleyen Dumlu, Türkiye’de artık sadece kar üstünde kayak yapılmadığını Türkiye Kayak Federasyonu’nun İstanbul Çekmeköy’de açtığı Kayak Akademisi’nde 3-4 yaşında artık çocukların kayak öğrenebildiğini söyledi. “Snowboardda kar üstünde yapılan antrenmanlar kadar jimnastik ve kondisyon antrenmanları da çok önemli. Bu sporun olmazsa olmazı esneklik ve kuvvet” diyen Yavuz Dumlu şunları anlattı:

"World Cup’ta Türkiye’yi ilk temsil eden iki sporcudan biri olmak beni çok gururlandırdı. İlk kez o büyük organizasyonda Türk bayrağını göğsümde taşımak beni çok mutlu etti. World Cup çok önemliydi bunu başardıysak neden Olimpiyatlarda da ülkemizi gururlandırmayalım diye düşünüp her geçen gün daha çok çalışıyoruz. Eminim bu da mümkün olacak."FOTOĞRAF GALERİSİ

VİDEO GALERİSİ

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU ETKİNLİK SPONSORLARI