14 Eylül 2018 KATEGORİ: Etkinlikler

Kamuoyuna Duyuru
-

Değerli Kayak Ailesi

13.09.2018 tarihinde Olağan Genel Kurulumuzda yapılan seçim sonucunda kazanan taraf, sporcusu, antrenörü, idarecileri ve hakemleri ile saygıdeğer kayak camiamız olmuştur.

Genel Kurula katılarak camiamıza ve kayak sporuna sahip çıkma iradesi gösteren ve şahsıma Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi veren bütün Genel Kurul delegelerimize, kayak kulüplerimize ve bizleri dışarıdan destekleyen, omuz veren tüm idareci antrenör, hakem ve misafirlerimize gönülden teşekkür ederim.

Ayrıca Genel Kurul’un sağlıklı bir şekilde yürütülmesinde emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü idari ve diğer personellerine çok teşekkür ediyorum

Genel kurulda yaşanan saygı, sevgi ve nezaket ortamının bundan sonra bozulmadan, bir bütünlük içerisinde devam edeceğini görmek, bizi mutlu etmiştir. Genel Kurul’u güzel bir şekilde düzenleyen eski Yönetim Kuruluna ve Federasyon Personellerine de teşekkür etmek istiyorum.

Bundan sonraki süreçte kayak sporumuza ne kazandırabiliriz? Bunun mücadelesini hep birlikte el ele vereceğimizi görmek, beni ve kayak ailesini gelecek güzel günlere dair umutlandırmış ve heyecanlandırmıştır.

Geçmişten bugüne kadar, yaşanan çekişmelerin, itiş kakışların, ötekileştirmelerin, sporumuza bir fayda sağlamadığı gibi, geriye götürdüğü de hepimizin malumlarıdır.

Yeni Yönetim Kurulu olarak yeşeren bu umutları yıkmadan, sporumuza hep birlikte sahip çıkarak, kimsenin kimseyi ötekileştirmesine fırsat vermeden, bir bütünlük içerisinde, gerginliklerin ve kısır çekişmelerin içerisinde bulunmadan, adım adım amaca doğru yöneleceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Yeni yapılan genel kurulla temiz ve yeni bir sayfa açılmıştır. Bizlere düşen bu kar gibi ak ve temiz sayfalara kayak sporunun Ülkemizde ve Dünyada gelişimi adına en güzel ilklerini yazmaktır.

Siz değerli kayak ailesinin katkıları ve bizlere olan inançları ile bu yolda yılmadan ve eğilmeden yürümeye devam edeceğiz. Bu heyecanı ve umutları devam ettirebilmemiz, sizlerin bize olan destekleri sayesinde gerçekleşecektir.

Değerli kayak ailesi üyeleri, birlik ve beraberlik içerisinde olursak aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Kayak sporumuzun gelişimi ve Federasyonumuzun yeniden yapılandırılması yönünde atılması gereken adımları ivedilikle atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu yeniden yapılanma sürecinde hepimize önemli görevler düşmektedir. Bu çalışmalarda herkesin inançla görev alacağından şüphem yoktur.

Şunu da özellikle vurgulamak isterim ki proje ve fikirleri olan değerli arkadaşlarımın bunları bizlerle paylaşmaları halinde projeleri, Yönetim Kurulumuzca değerlendirileceğinden şüpheniz olmasın.

Türk kayak sporu üzerinde oluşan bu aydınlık atmosferin sürdürülebilmesi ve kayak sporunun Ülkemizde ve Dünyada gelişmesi ve söz sahibi olabilmesi için tüm kayak camiasını göreve çağırıyor ve tüm kalbimle hep birlikte el ele bir bütünlük içerisinde hareket etmeye davet ediyorum.

Saygı, sevgi ve selamlarımla,

Ali OTO

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

VİDEO GALERİSİ

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU ETKİNLİK SPONSORLARI